7 Eylül 2013 Cumartesi

YEŞİL İZMİR DAYANISMASIYEŞİL ALANLARINININ YAĞMALANMAK İSTENMESİNE KARŞI

“YEŞİL İZMİR DAYANISMASI”
 
 
“#uyanİZMİR#direnİZMİR” ile başlayıp #direnAĞAÇLIYOL” diye devam eden çağrılara kulak veren İzmir,  ranta kurban edilmek istenen yeşil alanlarına “YEŞİL İZMİR DAYANISMASI” ile sahip çıkıyor!

 
Latife Hanım Grubu, Eğitim-iş Bornova Temsilciliği, ÇÖY-DER, ADD Bornova Şubesi, CKD Bornova Şubesi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bornova Şubesi, ve Yerel-iş Bornova Temsilciliği'nin biraraya gelerek oluşturdukları YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM GİRİŞİMİ 3 Eylül'de gerçekleştirilen eylem ve basın açıklamasını değerlendirmek ve mücadelenin yol haritasını belirlemek için bugün (6 Eylül 2013) bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıya CHP Karabağlar Emekli Komisyonu, DİSK Emekli-sen Konak Şubesi, ve Vardiya Bizde Platformu'nun temsilcilerinin de katıldığı katıldığı toplantıda yapılan değerlendirme ve alınan kararlar;
1. Eylem ve basın açıklaması ulusal ve yerel basında geniş yer bulmuş, eylem başarılı olmuştur.
2. YEŞİL ALANLARIMIZI  KORUYALIM GİRİŞİMİ adı altında başlatılan mücadele bu günden itibaren YEŞİL İZMİR DAYANIŞMASI adı altında sürdürülecek ve  demokratik kitle örgütlerine ve siyasi partilere  mücadeleye katılmaları  için çağrı yapılacaktır. 10 Eylül 2013 Salı günü çağrımıza olumlu yanıt veren örgütlerle bir toplantı yapılacaktır.
3. YEŞİL İZMİR DAYANIŞMASI  geçici yürütme kurulu aşağıdaki gibi belirlenmiştir.
OğuzEminoğlu-Eğitim İşBornovaTemsilciliği
Engin Demirkollu-Latife Hanım Grubu,
Orhan İnceleme- Vardiya Bizde Platformu
4. Taslak Eylem Takvimi
11 Eylül 2013 Çarşamba : Bornova Cumhuriyet Birlikteliği'nin düzenlediği Peterson Köşkü Forumu'nun konusu #diren AĞAÇLIYOL olarak belirlenmiştir. Prof. Dr. Kayhan Kantarlı bir sunum yapacaktır.
11-14 Eylül 2013 imza standları, bildiri dağıtımı
14 Eylül 2013 Cumartesi #diren AĞAÇLIYOL yürüyüşü ve mitingi
YEŞİL İZMİR DAYANIŞMASI
Geçici Yürütme Kurulu
 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder