24 Eylül 2014 Çarşamba

YCHP'DEN ATILDIM...CHP'DEN DEĞİL

Kamuoyuna...

CHP VE DEMOKRASİ

Biraz önce öğrendiğime göre, düşünce ve ifade özgürlüğünden kaynaklanan haklarımı kullanarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiğim e-posta ve sosyal medyada yayınladığım  mesajlarımda kendisine hakaret ettiğim iddiasıyla, İzmir İl Başkanlığınca partiden kesin ihraç talebiyle açılan soruşturmada, İl Disiplin Kurulu oy çokluğu partiden ihraç edilmeme ile karar vermiştir.


Genel Başkan sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP’ni, partinin varlık nedeni olan kuruluş ideolojisi ve altı ok ilkelerinden kopararak,  karşı devrim lokomotifine bağlanan bir vagon haline getirmesi nedeniyle yaptığım eleştirilerin  arkasında duruyor ve bundan onur duyuyorum.


Bu ve bundan böyle olabilecek benzer kararlar, parti içi demokrasinin Kılıçdaroğlu döneminde nasıl yok edildiği gösteren utanç verici sayfalar olarak CHP tarihindeki yerini alacaktır.


Bu karar karşısında daha önce açıkladığım gibi (http://kayhankantarli.blogspot.com.tr/2014/09/sorusturma-acan-chp-izmir-il.html), yüksek disiplin kurulunun ardından  karar kesinleştiğinde hukuksal yollara başvurarak hakkımı arayacağım şüphesizdir.


Kamuoyunun bilgilerine sunarım. Saygılarımla.

Prof. Dr. Kayhan Kantarlı
CHP Üyesi/İzmir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder